Wyszukiwarka

AKTUALNOŚCI


  Zapraszamy do dyskusji i wyrażenia opinii na Facebooku: https://www.facebook.com/ebenhezerpl/

 Jak przeciwdziałać praktykom monopolistycznym: zmowie cenowej oraz podziale rynku w realiach wolnorynkowych. Czy klient ma na to wpływ czy jest tylko obserwatorem?

zobacz także: NIEUCZCIWE PRAKTYKI DYSTRYBUCJI NUMATIC W POLSCE

 

 

 

 

W związku z pojawiającymi się informacjami w internecie na temat EBEN-HEZER PHU wyjaśniamy:

EBEN-HEZER LTD oferuje w sprzedaży urządzenia Numatic pochodzące z zakupu od licencjonowanych dystrybutorów z siedzibami na terytorium Unii Europejskiej na terenie Europy Środ-Wsch (w tym w Polsce). Sprawami serwisowymi (gwarancyjny i pogwarancyjny) zajmuje się PHU EBEN-HEZER z siedzibą w Warszawie, która w przeszłości była autoryzowanym serwisem w Polsce.

1) zgodnie z podpisanym porozumieniem z dnia 2 lutego 2017 r. pomiedzy PHU EBEN-HEZER Dariusz Popinski a firmą Polor sp z o o oraz Numatic Ltd - ZAŁĄCZNIK NR 1

firma Polor sp. z o.o. miała usunąć nieprawdziwe informacje w internecie nt. EBEN-HEZER w zamian za rezygnację ze sprzedaży produktów w Polsce od 1 lipca /termin został ostatecznie przedłużony do 31.10 br/.

2) zgodnie z porozumieniem PHU EBEN-HEZER Dariusz Popinski zaprzestał sprzedaży urządzeń Numatic od 1 listopada. Aktualnie urządzenia Numatic są sprzedawane przez angielską spółkę EBEN-HEZER LTD. z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

PHU EBEN-HEZER z siedzibą w Warszawie przejęła serwis gwarancyjny i pogwaranyjny urządzeń Numatic w Europie Środk. - Wschodniej na podstawie upoważnienia angielskiej spółki handlującej produktami Numatic. Warto zaznaczyć, że Polor udzieliła w imieniu Numatic w przeszłości autoryzacji serwisu Numatic firmie PHU EBEN-HEZER co zostało odnotowane na stronach internetowych Poloru.

3) Strony internetowe EBEN-HEZER oraz szata graficzna oraz reklama w niej zawarta mieści się w granicach prawa co potwierdza opinia rzecznika patentowego - ZAŁĄCZNIK NR 2 strony od 9 do 13 oraz Sądu Okręgowego w Warszawie, który postanowił dnia 10.10.2016 r. oddalić wniosek złożony przez Polor w sprawie powództwa dotyczącej nieuczciwej konkurencji przeciwko Eben-Hezer PHU 

4) Przedstawiciel producenta Numatic w korespondencji do europejskiego dystrybutora napisał, że cytuje "Unia Europejska jest wolnym rynkiem i producent Numatic nie może zabronić handlu pomiędzy krajami członkowskimi"

5) EBEN-HEZER LTD z siedzibą w Anglii wraz z innymi europejskimi dystrybutorami Numatic dostarcza i będzie dostarczał produkty Numatic na teren POLSKI oferując Polakom produkt w podobnej cenie jaką mają klienci Europy Zachodniej.

6) Polor sp z o prawdopodobnie czyni wszelkie starania, aby zablokować sprzedaż spisując nr seryjne urządzeń i przekazując je producentowi Numatic w celu wywarcia nacisku na dystrybutorów europejskich. Powyższe działania mogą mieć znamiona nieuczciwej konkurencji.

7) FIRMA POLOR SP Z O O ZŁAMAŁA POROZUMIENIE Z DNIA 2 LUTEGO PUBLIKUJĄC OŚWIADCZENIA PODOBNE SPRZED ROKU, ALE PHU EBEN-HEZER ZGODNIE Z UMOWĄ NIE SPRZEDAJE PRODUKTÓW NUMATIC, TYLKO INNY ZAGRANICZNY PODMIOT O PODOBNEJ NAZWIE. 

8) Angielska spółka udzieliła upoważnienia PHU EBEN-HEZER z siedzibą w Warszawie do usuwania wad fabrycznych i usterek w urządzeniach Numatic, którymi handluje na terenie Europy Środ-Wsch (w tym Polski). Dlatego zarzut Polor co do braku faktycznych podstaw napraw gwarancyjnych jest nie prawdziwy.

Bez względu na powyższe szczerze i serdecznie pozdrawiam prezesa firmy Polor p. Włodzimierza Dominiczaka, z którym współpracowałem 15 lat.

Ubolewam, że nie mogę z nim jak z innymi dystrybutorami europejskimi współpracować na zasadzie warunków wolnego, nieskrępowanego handlu oraz stanowić o odrębnej polityce cenowej innej niż narzucana przez Polor.

 Dariusz Popiński

poniżej opinia rzecznika patentowego na temat stron internetowych i stosowania reklamy z uwzgl. znaku numatic, str. 9 - 13

Znajdź nas na G+ Znajdź nas na Facebook
Eben Hezer PHU Numatic Warszawa

Eben-Hezer
Maszyny Czyszczące

ul. Wasilkowska 12C
04-938 Warszawa

Maszyny czyszczące Numatic

Import
Export

Tel. +48 22 872 44 53
tel. GSM: 605 594 240

Sklep Numatic Warszawa
Regulamin sklepu
Bezpieczne płatności


Uwaga, strona używa plików Cookies!
Korzystając ze strony zgadzasz się z zapisami
polityki plików Cookies zawartymi w regulaminie.
Copyright © 2017
Sklep internetowy Quick.Cart